fbpx
w

Masz więcej pytań?

Zainteresowały Cię informacje z tego artykułu? Zadzwoń napisz, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

w

Zadzwoń/napisz

Czekamy na Ciebie

kontakt

Jak zwiększyć wilgotność gleby? Jaka jest prawidłowa wilgotność gleby?

aktualności | 0 komentarzy

Doskonale odżywiona i nawodniona gleba to gwarancja dobrych plonów. Jak zwiększyć wilgotność gleby tak, by mogła ona zachować swoje najważniejsze właściwości chemiczne i fizyczne? Zapoznaj się z naszym poradnikiem – przedstawiamy kilka cennych wskazówek! Prawidłowa wilgotność gleby – jak zachować? Gleba bogata w składniki mineralna, która jest do tego odpowiednio wilgotna, ma ogromny wpływ na […]

Doskonale odżywiona i nawodniona gleba to gwarancja dobrych plonów. Jak zwiększyć wilgotność gleby tak, by mogła ona zachować swoje najważniejsze właściwości chemiczne i fizyczne? Zapoznaj się z naszym poradnikiem – przedstawiamy kilka cennych wskazówek!

Prawidłowa wilgotność gleby – jak zachować?

Gleba bogata w składniki mineralna, która jest do tego odpowiednio wilgotna, ma ogromny wpływ na jakość rosnących na niej roślin. W takiej sytuacji system korzeniowy roślin może być znacznie bardziej rozbudowany, co z kolei wpływa korzystnie na ich rozwój. Niestety, częste eksploatowanie, a także przeprowadzanie różnego rodzaju procesów chemicznych czy przemysłowych w niedalekiej odległości, może wpłynąć bardzo niekorzystnie na stan gleby. Niska zawartość wody w glebie nie musi być jednak związana z działalnością człowieka; może być ona związana również z panującymi w obecnym czasie warunkami atmosferycznymi. Brak opadów, a także silne nasłonecznienie sprawi, że gleba straci część swojej wody razem z niezbędnymi składnikami mineralnymi.

Jak zapobiec takiej sytuacji? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie uprawek pożniwnych. Tego typu działania najlepiej przeprowadzić bezpośrednio po zbiorze danej rośliny uprawnej. Prawidłową wilgotność gleby można utrzymać właśnie poprzez staranne uprawki, które należy jednak wykonywać bardzo precyzyjnie! Nieuprawiona od razu gleba może dość szybko parować; nie można zatem zwlekać z tym procesem.

Wilgotność gleby a rolnictwo regeneratywne

Do rewitalizacji gleby trzeba przystąpić jak najszybciej – zwłaszcza, jeśli była ona mocno eksploatowana. Jak to zrobić? Na stan gleby oraz jej możliwość pobierania jak największej ilości wody wpływ może mieć na przykład uprawianie roślin strukturotwórczych, zwanych również bobowatymi. Dobrym rozwiązaniem są również międzyplony, a także naturalne nawożenie. Tego typu działania nie wpływają w żaden niekorzystny sposób ani na glebę, ani na całe środowisko. Warto pamiętać również o odpowiednim nawożeniu naturalnym specyfikami, jak również wapnowaniu gleby.

Jeśli interesują Cię wyłącznie naturalne i korzystne dla środowiska rozwiązania, to koniecznie zapoznaj się z usługami naszej firmy. Proponujemy klientom wdrożenie rolnictwa regeneratywnego, które wpływa niezwykle pozytywnie na stan każdego gospodarstwa rolnego. Korzyści rolnictwa regeneratywnego jest naprawdę wiele – warto przekonać się o nich osobiście. Naszym celem jest szeroko rozumiana biologizacja, która przede wszystkim dba o całe środowisko. Jesteśmy przeciwni jakimkolwiek zanieczyszczeniom czy niszczeniu gleby poprzez wprowadzanie niekorzystnych dla niej procesów. Certyfikacja rolnictwa regeneratywnego nie kosztuje wcale dużo, a tego typu zmiany mogą zmienić na lepsze całe gospodarstwo. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą – proponujemy wyłącznie najlepsze i sprawdzone rozwiązania. Współpraca z nami to gwarancja posiadania w pełni ekologicznego gospodarstwa, które będzie przynosiło obfite plony.