Masz więcej pytań?

Zainteresowały Cię informacje z tego artykułu? Zadzwoń napisz, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Zadzwoń/napisz

Czekamy na Ciebie

Bezpłatne warsztaty Rolnictwo Regeneratywne i Precyzyjne

aktualności | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,

Wszyscy funkcjonujemy w wyjątkowo dynamicznej rzeczywistości. Do silnych wahań kosztów produkcji i cen skupu, anomalii pogodowych, a także do polityki dotykającej kolejnych aspektów naszej działalności, ostatnio doszła jeszcze potrzeba zaadaptowania się do nowej Wspólnej Polityki Rolnej.

W tym kontekście, w konsorcjum składającym się z Farmtech Sp. z o.o., SatAgro Sp. z o.o.
i Fundacji Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra, postanowiliśmy zaprosić wybrane gospodarstwa na bezpłatne warsztaty dotyczące rolnictwa regeneratywnego i precyzyjnego. Spotkanie to możliwe jest dzięki naszemu zaangażowaniu w prace międzynarodowego konsorcjum AgricaptureCO2. Główne cele warsztatów to:

• przekazanie Państwu naszej opartej na doświadczeniu wiedzy w zakresie dbałości o glebę;
  • dyskusję z Państwem, również na podstawie przedstawionych analiz z gospodarstw;
  • przedstawienie naszej najnowszej oferty.

Będziemy na Państwa czekać w czwartek 14 września, w sali konferencyjnej w Opolu przy ul. Wrocławskiej 152a.

Poniżej podajemy szczegółową agendę warsztatów.

Agenda:
10:00 – 10:15 Przywitanie uczestników;
10:15 – 11:00 Wprowadzenie w zagadnienie rolnictwa regeneratywnego
(Adam Baucza / Paweł Kaczmarek);
11:00 – 11:30 Badanie gleby i rekomendacje nawozowe jako podstawowy element w rolnictwie regeneratywnym (Kacper Łata / Aleksandra Sosna);
11:30 – 12:00 Przerwa kawowa;
12:00 – 12.30 Plany nawożenia spełniające kryteria ekoschematów i  rolnictwa precyzyjnego (dr Przemysław Żelazowski / Konrad Sikora);
12.30 – 13:00 Wpływ uwzględnienia przestrzennej zmienności gleby na rentowność produkcji roślinnej (dr Przemysław Żelazowski / Joanna Mączyńska-Sęczek);
13:00 – 14:00 Analiza gleby i rekomendacje na przykładzie wyników z zaproszonych gospodarstw;
14:00 – 15:00 Praca w podgrupach – praktyczne zastosowanie poznanych metod;
15:00 – 15:30 Podsumowanie i lunch.

Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności w terminie do 6.09.2023

elektronicznie na adres:
aklemenska@farmtech.pl

lub telefonicznie na numer:

Z poważaniem,
Zespół Farmtech, SatAgro i Fundacji TerraNostra